Keramični pekač iz tuš-a

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

tema odprta - 5. feb 2008 12:41 | ogledi: 5.300 | odgovori: 19

Vse, ki ste kupile v Tušu keramični pekač, ga še imate?

V njem sem pekla potico, lazanjo, v nedeljo pa pečenko. In je počil. Pa ne v pečici, ampak ko sem ga potem po kosilu pomivala. Na drobne koščke, najprej na polovico, potem sem pa imela sam rdeč prah. Mislim, da je slaba kvaliteta.

LP! Galja

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

5. feb 2008 12:47

Jaz ga imam od začetka akcije pa sem v njem pripravljala sarmo,pečenko,krvavice,musako,narastek in ga pomivam v pomivalnem stroju in na roke pa je še cel.Imam tega,ki ima pokrov in tistega kvadratnega pa sta oba O.K. toppy

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

5. feb 2008 12:56

Jaz sem ga za božič kupila svoji mami in sestri in sta obe zelo zadovoljni in oba pekača (ovalen s pokrovom) sta še cela. Kaj si morda v še vročega nalila mrzlo vodo? Ne vem ugibam. ally

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

5. feb 2008 13:04

galja, nekaj časa nazaj, če me spomin ne vara, se je podobno zgodilo še eni članici kulinarike. Mislim, da je nesla pekač nazaj in so ji dali novega. Mogoče lahko kdo s pluskotom pomaga najti ta forum. katjushka

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

6. feb 2008 10:21

Katjushka, sem ga vrgla kar v smeti, pa saj niti računa nimam več. No, mogoče pa je bil moj " z napako". Si bom šla iskat novega. Pekač sem vzela iz pečice, pečenka je cca. 10 min. še počivala v pekaču, potem sem pa po eni uri šla pomivat posodo in videla, da je počen - ob stisku z gobico pa se je razletel...... Bom preživela - upam, da mi bo naslednji zdržal več časa. galja

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. feb 2008 10:27

...........mislim, da je bila tudi ona brez računa...............ampak sedaj je tako vseeno, če je šel rakom žvižgat. Tudi sama ga imam namen nabaviti, upam, da tudi moj ne bo "z napako" katjushka

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

6. feb 2008 11:29

Včeraj sem nabavila dva - štirioglatega in ovalnega. Grem iskat še tistega s pokrovom, pa še enega štirioglatega - imam veliko familijo.

stara

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

6. feb 2008 11:39

tudi nam se je razpočil. Neslasem ga nazaj v trgovino in so mi ga zamenjali.Trgovka me je vprašala ,če sem prebrala navodila. Skupaj sva ugotovili ,da ni nobenih navodil. Povadala mi je, da ga moram namakat v vodi (čez noč) nato pa praznega dati v pečico in postopoma segrevat do najvišje temperature. Potem naj ne bi več počil. keramika bi se strdila. Ali je morda še kdo dobil takšna navodila ali pa morda kakšna izkušena gospodinja ve kaj povedat o keramiki? m.schafe

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

6. feb 2008 12:32

Pred kakšnimi šestimi leti sem dobila za darilo keramični pekač za šarkelj (na sredini stožec z luknjo), kupil mi ga je oče ,ker se ne spozna na pekače ,so mu v trgovini dale ustno navodilo:pred vsakim pečenjem ga namakaj v mrzli vodi-najbolje čez noč,še zdaj ga imam in sem zelo zadovoljna z njim! Tuševe sem si tudi kupila ,vendar jih imam samo za serviranje,velikega za meso ,male pa za solate!Če bom pa kdaj v katerem pekla,ga bom čez noč pustila v vodi! Da ne pozabim ,potem vse skupaj dati v neogreto pečico ,da se skupaj segreva -peče počasi! lp marjeta10

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. feb 2008 12:36

m.schafe je napisal/a:
Povadala mi je, da ga moram namakat v vodi (čez noč) nato pa praznega dati v pečico in postopoma segrevat do najvišje temperature. Potem naj ne bi več počil. keramika bi se strdila. Ali je morda še kdo dobil takšna navodila ali pa morda kakšna izkušena gospodinja ve kaj povedat o keramiki? m.schafe
No, to je pa dobro vedet.............. katjushka

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

6. feb 2008 13:00

Mogoče so ti tuševi bolj slabi - tako izgleda, glede na zgoraj napisano.

Jaz imam že nekaj let podolgovate glinene pekače za potico - nikoli jih nisem namakala v vodo, tudi prvič ne, pa so v redu - mogoče imam samo srečo.

Najbrž pa res ni treba vsakokrat, ko kaj pečeš pekače prej namakati v vodi (ampak mogoče res samo prvič) - včasih so gospodinje pekle pogače in šarkeljne v krušni peči, pa si ne predstavljam, da bi pekače vedno prej namakale. Tudi jaz imam teh pekačev za celo peko v krušni peči ( sem jih  podedovala) in jih nikoli ne namakam v vodi pred peko. Pekače pa dam seveda v zelo segreto krušno peč. Do sedaj mi še noben ni počil zaradi vročine.

 

stara

Sporočilo je spremenil(a) stara dne 06. feb 2008 13:02:13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti